tipsy, tipsy żelowe, paznokcie, manicure, pedicure, maniure ślubny, wzorki, french
Strona główna
Dzisiaj jest 24-4-2024

Czytanie paznokci...

Wyrazisty lakier wygląda atrakcyjnie tylko na zdrowych paznokciach. Dlatego przyjrzyj się im i oceń ich stan. Nierówności i przebarwienia płytki paznokciowej są najczęściej efektem niewłaściwej pielęgnacji, kontaktu z detergentami i braku odpowiednich witamin.

Łamliwe, rozdwajające się. Są przesuszone - mają za mało substancji tłuszczowych, które zatrzymują wodę w płytce. Brakuje im także magnezu, krzemu i cynku, pierwiastków odpowiadających za twardość. Codzienne domowe czynności (zwłaszcza zmywanie i pranie) wykonuj w rękawiczkach, aby dłonie nie miały kontaktu z detergentami. Kremy i preparaty do paznokci wcieraj zawsze przy ich nasadzie, bo tylko stamtąd dotrą do macierzy płytki. Stosuj odżywki, bazy i lakiery do łamliwych i wrażliwych paznokci.

Podłużnie prążkowane. Prążki pojawiają się na paznokciach wraz z upływem lat. By się ich pozbyć, poleruj je delikatnie miękkim pilnikiem (dwa razy w tygodniu). Wygładzone smaruj na noc oliwką. Paznokcie maluj tylko dobrymi lakierami, które zawierają związki pielęgnacyjne, tj. proteiny, jedwab, witaminy. Wygląd paznokci poprawią odżywki wygładzające. Mają one w składzie krzem lub kompleks miki i sylikonu, które nadają gładkość. Stosuje się je raz w tygodniu, nakładając jedną-dwie warstwy preparatu.

Cienkie, miękkie, trudne w utrzymaniu. Stają się takie, gdy za długo moczysz je w wodzie. Skracaj paznokcie, trzymając pilnik prostopadle do płytki, najlepiej stroną służącą do wygładzania. Cienkie paznokcie często nie tolerują lakieru, a tym bardziej zmywacza. Stosuj wyłącznie preparaty utwardzające płytkę z odżywkami i takie, które pobudzają wzrost. Odżywki przyspieszające wzrost zawierają witaminy z grupy B i składniki mineralne w dużych stężeniach. Te w postaci olejku wciera się w nasadę paznokcia, emalię zaś nanosi przez trzy kolejne dni warstwa na warstwę. Zmywaj bezacetonowym zmywaczem i powtarzaj wszystko od nowa. Kuracja powinna trwać około miesiąca. Kiedy już płytka się wzmocni, na odżywkę można nałożyć kolorowy lakier.

Niezdrowy kolor. Zdrowe paznokcie są jasnoróżowe, a płytka przejrzysta. Dlatego zwracaj uwagę na wszelkie zmiany koloru. Paznokcie zbyt blade mogą sygnalizować niedobór żelaza. Jeśli stały się żółte, może to być objawem choroby układu oddechowego, płuc, nerek, wątroby.

Przyczyną zażółconych paznokci może być też ciemny lakier, którego pigment jest wchłaniany przez płytkę. Dlatego tak ważna jest baza ochronna pod lakier. Paznokcie możesz wybielić, mocząc płytki w soku z cytryny, a potem polerując ich powierzchnię pilnikiem. Jeśli żółte lub szarawe są tylko końce, pociągnij je pod spodem białą kredką do paznokci. Jeśli zwilżysz jej końcówkę, będzie dłużej trzymała się paznokcia. Często na paznokciach pojawiają się białe plamki będące najczęściej efektem urazu. Jeśli jest ich sporo, prawdopodobnie masz niedobór wapnia i cynku. Niekiedy są objawem łuszczycy.

 

Źródło: Wysokie Obcasy 

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery